Geoblog.pl    niemanaswdomu    Podróże    Tajlandia-Kambodza-Birma    deszczowe Chiang Mai
2017

deszczowe Chiang Mai

Tajlandia, Chiang Mai

Deszczowa pogoda i leżenie w łóżku ma swoje plusy. Uzupełniliśmy 2 ostatnie wpisy z Birmy, znaleźliśmy kurs gotowania, wycieczkę do sanktuarium słoni i jednodniowy trekking po dżungli.
Postanowiliśmy się ruszyć bez względu na konsekwencje :) Ile można siedzieć w pokoju i jeść banany? Jeśli nie ma nic do oglądania w tv to nie za długo.
Na kurs gotowania razem z 5 innymi amatorami kucharzenia pojechaliśmy na wieś. Każdy z nas wybrał sobie 5 dań, które chciałby ugotować. My postawiliśmy na klasykę (yellow curry, pad thai, spring rolls, mango sticky rice, tajskie zupy). Bazę stanowiły świeże zioła, warzywa i owoce rosnące w ogrodzie Sammiego (organizatora kursu), w którym gotowaliśmy. Zanim odpaliliśmy kuchenki Sammy opowiedział nam o tajskich przyprawach, co jeść czego nie, jak gotować ryż. Zabawa była przednia. Wszystko pachniało i smakowało wyśmienicie, a nam udało się wkońcu uśmiechnąć. Po 3 głównych daniach wiązaliśmy sadełka na hamakach i robiliśmy miejsce na deser. Mango sticky rice - palce lizać!
Uświadomiliśmy sobie, że ostatni raz coś naprawdę smacznego zjedliśmy po koniec roku w Bangkoku. Cały wieczór wymienialiśmy na co mamy ochotę - Michał oglądał ogromne steki w necie, a ja zjadłabym chyba konia z kopytami tylko żeby nie był ostry i tłusty. Na razie dietka.

Naszym planem były również słonie. Jeszcze w Polsce zdecydowaliśmy, że nie wybierzmy się na żadną komercyjną wycieczkę, podczas której słonie są męczone, bite i zmuszane do wożenia turystów. Odpowiedniej firmy szukaliśmy dość długo i wydaje nam się, że się udało. W miejscu, w którym byliśmy było kilka słoni, trafiły pod opiekę ludzi, którzy starają się, aby żyły jak najbliżej natury. Dziś to my (w małej grupie) opiekowaliśmy się słoniami. Karmiliśmy je, kąpaliśmy i byliśmy w dżungli na spacerze. Chyba im się podobało, bo tuliły się do wszystkich i dawały buziaki.
Jutro wybieramy się do dżungli, a wieczorem spotykamy się ze śpiewającym Mateuszem, z którym spędzimy ostatni tydzień w naszej Azji.

Zwięźle & praktycznie:

kurs gotowania 1200 thb,
słonie 2000 thb,

Kaś Grzyb.
Kaś Grzyb. - 2017-01-12 17:43
Słoniątka są cudowne!! A wy jacy zadowoleni ;) Postanowiliśmy, że wraz z Miśkiem wpraszamy się na zupę tajską :)

Dor
Dor - 2017-01-12 20:21
Michałowi bardzo pięknie w różowym fartuszku ;) A Wasze dania prezentują się wspaniale. Wy ze słoniami również :)

Radek
Radek - 2017-01-14 11:32
Kiedy człowiek się zaczyta i nie zauważy przerwy w akapitach wychodzi coś takiego:
..."zjadłabym chyba konia z kopytami tylko żeby nie był ostry i tłusty. Na razie dietka. Naszym planem były również słonie. "
Zmartwiłem się.
Ps. Dziękujemy!

Ania
Ania - 2017-01-15 13:17
Kurs kulinarny - to już Twój kolejny Dominika !
Po powrocie proponujemy casting do Masterchefa ! Brawo dla Was za przygotowanie niecodziennych dań,bo apetycznie wyglądają :)
Dzień ze sloniami extra ! Ogólnie sam pomysł,żeby tak spedzic swój czas super- nie ma porównania do wizyty w zoo! Na pewno trzeba wspierać takie "firmy",bo inicjatywa bardzo dobra-przede wszystkim dla tych zwierząt:)

StaruszkowieS.
StaruszkowieS. - 2017-01-15 21:12
Ale przygody. Zdjęcia mówią wszystko.
Michał, nie możesz wszystkiego jeśc. Jak widzisz bakterie tylko czekaja. Jak zdrowie? Idzie ku lepszemu? Trzymajcie się. I udanej koncówki pobytu.
Pozdrawiamy.

Ed
Ed - 2017-01-15 22:55
Słonie są super!!! Zazdroszczę. Grzejcie jeszcze dupki, bo w Pl zima w pełni. Ja tez wpraszam się na zupę tajską :D

D'n'B
D'n'B - 2017-01-16 14:26
Michał ma wprawę w robieniu rekordowych ilości zupy, także mam nadzieję że się wszyscy załapiemy ;)

Kamil
Kamil - 2017-01-18 00:08
Nie wiem, gdzie Wy wszystkich pomieścicie na tej tajskiej uczcie ;)

niemanaswdomu
Nie ma nas w domu