Geoblog.pl    niemanaswdomu    Podróże    Tajlandia-Kambodza-Birma    Ladies&Gentelman welcome to Bangkok :)
2016

Ladies&Gentelman welcome to Bangkok :)

Tajlandia, Bangkok

No i jesteśmy! Wyjazd z lotniska poszedł nam całkiem sprawnie, ale tylko dzięki orientacji i opanowaniu Michała. Złapaliśmy kolejkę i po ok. 30 minutach byliśmy na miejscu. Na miejscu, gdzie zaczął się nas 5 km spacer do hostelu. Pominę emocje, które temu towarzyszyły :) Sam Bangkok? Miasto jak miasto - jak mawia klasyk. Duży, tłoczny, śmierdzący spalinami i resztkami nadgintego jedzenia. Mamy nadzieję, że jutro miasto nas oczaruje.
Nasz pokój jest extra, wszystko co potrzebne mamy: klimatyzację, duuuuuuże łóżko bez robaków i kubełek do spłukiwania toalety :)
Cały dzień minął nam na odsypianiu lotu i obmyślaniu co jeszcze wyrzucić z plecaków. Wszystko zostaje:) Ale za to wieczór spędziliśmy na pobliskim targu, w miłej włosko-tajskiej knajpce prowadzonej przez Hindusów. Na razie ze samków Azji znamy tylko piwo (w promocyjnej cenie!), ale jutro startujemy od rana z zupą i kurczakiem.

Zwięźle & praktycznie:

100 USD = 3554 BHT kantor na lotnisku (koło kolejki jest lepszy kurs niż na wyższych poziomach)
woda1,5l -14 BHT
piwo 0,62 l - 70 BHTw barze, a w sklepie 56 BHT
kolejka miejska - 90 BHT za dwie osoby (polecamy jednak rozejrzeć sie za autobusem lub złapać taksę ze stacji kolejki)

yolkameru
yolkameru - 2016-12-09 16:58
Powodzenia! Na początku br. też podróżowaliśmy po tych krajach, które planujecie. Jakby co to sporo informacji znajdziecie tu http://yolkameru.geoblog.pl/podroz/24378/wedrowcy-dhammy-czyli-autostopem-przez-tajlandie-birme-kambodze-2016

Ed
Ed - 2016-12-09 20:38
Czekamy na dalsze przygody :)

A
A - 2016-12-09 22:30
Najważniejsze,ze już w Bankoku:) Wy to macie jednak pecha z tymi podróżami,ale jak cali i zdrowi na miejscu,i jeszcze po piwku... to na prawdę niezły początek i rekompensata za Wasza stresująca podróż :)
Czekamy na jakieś Wasze zdjęcia !!! Życzymy spokojnej nocy i jutrzejszego oczarowania Bankokiem :)

mama i tata S.
mama i tata S. - 2016-12-10 08:14
Czytamy i trzymamy mocno kciuki.

GdzieNogiPoniosa
GdzieNogiPoniosa - 2016-12-10 09:25
Włosko-tajska knajpka z Hindusem i Polakami- no niezły mix. Czekamy na dalsze przygody. โชคดี
Grzyby

Radek
Radek - 2016-12-10 11:25
Ja chcę zdjęcia! Dużo zdjęć. Albo film z 20 minutowego biegu po lotnisku, ewentualnie :)

Radek
Radek - 2016-12-10 11:25

MM
MM - 2016-12-10 21:07
To są prawdziwe banany. W Egipcie dawali takie same - chodzi o wielkość. Podobno te, które jemy w Polsce, to pastewne.

Jablonska
Jablonska - 2016-12-12 12:24
Trzymam kciuki, czytam na bieżąco ;-)

Sylwina
Sylwina - 2016-12-18 19:18
Byłam w Bangkoku najbrzydze miasto jakie w Azji widziałam, oczywiście wyjatek światynie jak innych miejscach są ładne.

niemanaswdomu
Nie ma nas w domu